Polacy nie chcą płacić za filmy w sieci

Wydawać by się mogło, że udostępnianie w sieci filmów na żądanie to bardzo dobry interes. Niestety nie w Polsce. Portal, który oferował w naszym kraju tego typu usługi właśnie zbankrutował.

Właścicielem portalu tvscreen.pl była wrocławska spółka Digital Portals. Spółka współpracowała z wieloma zagranicznymi wytwórniami filmowymi, takimi jak Universal Pictures, Walt Disney, Touchstone Pictures czy Miramax, zapewniając widzom dostęp do szerokiego wyboru różnorodnych filmów. W ofercie portalu można było znaleźć 450 różnych tytułów.

filmy online

Niestety, polscy internauci nie byli przekonani do tego pomysłu. Podstawowym problemem okazały się opłaty, które należało każdorazowo uiszczać za wypożyczenie filmu. Standardowa opłata wynosiła 10 zł. Portal starał się pójść na rękę swoim użytkownikom.

Oferował pakiety, zniżki i promocje, które miały ich zachęcić do korzystania z jego usług. Wszystko na próżno. Polacy nie chcieli płacić za oglądanie filmów w sieci, w związku z czym portal nie cieszył się wśród nich popularnością. Ostatecznie portal upadł, a jego majątkiem zarządza obecnie syndyk.

Co było powodem upadku tvscreen.pl?

Właściciele portalu twierdzą, że były to przede wszystkim zawyżone oczekiwania wytwórni, które przekładały się na wysokie ceny za wypożyczenia. Przykładowo, aby móc udostępniać widzom filmy z wytwórni Disneya, spółka musiała zapłacić 200 a 300 tys. dolarów oraz dodatkowo uiszczać prowizję od każdego wyświetlenia filmu.

top