Czytasz newsy w internecie- Od września będą płatne

Lubisz czytać wiadomości i aktualności z gazet w sieci? Już niedługo możesz mieć z tym problem. Od września dostęp do sporej części treści publikowanych na stronach internetowych gazet będzie płatny.

 

Wydawcy rozpoczną wtedy współpracę z Piano Media. To pochodząca ze Słowacji firma, zajmująca się sprzedażą treści wydawców prasy. Artykuły i newsy, do których dostęp do tej pory był bezpłatny, teraz będą dostępne tylko za opłatą, co sprawi, że spora część internautów zupełnie zrezygnuje z ich czytania. Taka wizja nie odstrasza jednak wydawców. Podjęcie współpracy z Piano Media zapowiada większość popularnych wydawców pracujących na polskim rynku.

 

Warto wymienić tu chociażby takie serwisy jak wyborcza.pl, muratordom.pl, polskatimes.pl, czy polskieradio.pl. Pełną listę serwisów, które planują wprowadzenie opłat za dostęp do ich treści można znaleźć na stronie pianomedia.eu.

 

Jakie treści będą płatne i jak wysokie będą opłaty?

 

W dużej mierze zależy to od poszczególnych wydawców. Super Express zapowiada na przykład, że za dostęp do najbardziej interesujących artykułów trzeba będzie zapłacić 9,90 zł tygodniowo. Można zdecydować się też na wykupienie abonamentu na dłuższy okres i obniżenie kosztów.

 

Za miesięczny dostęp do ekskluzywnych artykułów trzeba będzie zapłacić 19,90 zł, zaś za roczny dostęp – 199 zł.

top