Aplikacje na Androida – czyli czym się bawimy w smartfonach

Rosnąca popularność telefonów wyposażonych w system Android przekłada się też na wzrost popularności aplikacji tworzonych na tym systemie. Które z nich cieszą się największym zainteresowaniem?

android andek

Chyba dla nikogo nie będzie to zaskoczeniem, jeśli stwierdzimy, że do najczęściej pobieranych aplikacji należą przede wszystkim gry. Android daje nam możliwość korzystania z bardzo zaawansowanych aplikacji rozrywkowych, a Polacy skrzętnie z tego korzystają.

Do najpopularniejszych należą klasyczne Angry Birds. Panowie chętnie grają w pokera, szczególnie jeśli mogą przy tym popatrzeć na piękne kobiety. Nic dziwnego, że Strip Holdem - Alexis Texas cieszy się wśród nich tak dużym zainteresowaniem. Oprócz gier, ściągamy też inne aplikacje, które dostarczają nam rozrywki.

Do najpopularniejszych należy na przykład Czytacz Umysłu – aplikacja, dzięki której telefon jest w stanie czytać w naszych myślach.

Chętnie sięgamy też po aplikacje biznesowe, stworzone z myślą o firmach. Większość właścicieli telefonów z Androidem, które są wykorzystywane do celów profesjonalnych, zadbało o to, by zainstalować w nich pakiety umożliwiające obsługę dokumentów, takie jak chociażby OfficeSuite Pro 6 oraz praktyczne programy do obsługi poczty, takie jak Outlook Web Mobile.

top